Kristallere Enerji Yükleme Kılavuzu

Yeni Başlayanlar İçin Kristalleri Temizleme, Arındırma ve Enerji Yükleme Kılavuzu

Genel Bakış

İçindekiler

 • Su
 • Tuzlu su
 • Esmer pirinç
 • Güneş veya ay
 • adaçayı
 • Ses
 • Daha büyük bir taş kullanmak
 • Daha küçük taşlar kullanmak
 • Nefes
 • Görselleştirme
 • Program
 • Etkinleştirmek
 • SSS
 • Sonuç

Kristalleri temizlemek neden önemlidir?

Birçok insan zihnini, bedenini ve ruhunu yatıştırmak için kristaller kullanır. Bazıları kristallerin enerjik bir seviyede hareket ettiğine ve dünyaya doğal titreşimler gönderdiklerine inanıyor.

Kristaller genellikle satın alınmadan önce kaynaktan satıcıya gelene kadar uzun mesafeler kat ederler. Her geçiş, taşı, kendinizle yanlış hizalanmış olabilecek enerjilere maruz bırakır.

Şifa için kullanıldığında, bu taşların salıvermeye çalıştığınız olumsuzluğu absorbe ettiği veya yönlendirdiği söylenir.

Taşlarınızı düzenli olarak temizlemek ve yeniden şarj etmek, kristalinizi doğal haline getirmenin tek yoludur. Bu bakım eylemi, kendi amaç duygunuzu da canlandırabilir.

En yaygın temizleme yöntemlerinden bazılarını, bir kristali niyetinize göre nasıl hizalayacağınızı ve daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Akan su

Suyun, taşın içinde depolanan herhangi bir negatif enerjiyi nötralize ettiği ve onu dünyaya geri döndürdüğü söylenir. Akarsu gibi doğal akan su temizlik için en iyisi olsa da, taşınızı bir musluk suyu altında da yıkayabilirsiniz.

Su kaynağınız ne olursa olsun, taşınızın tamamen su altında olduğundan emin olun. Tamamladığınızda ise kurulayın.

Yaklaşık süre: her taş başına 1 dakika

Bu tekniği kuvars gibi sert taşlar için kullanabilirsiniz.

Selenit, disten ve halit gibi kırılgan veya yumuşak taşlar için bu tekniği kullanmayın.

2. Tuzlu su

Tuz, tarih boyunca istenmeyen enerjiyi emmek ve olumsuzluğu ortadan kaldırmak için kullanılmıştır.

Okyanusun yakınındaysanız, bir kase tuzlu su toplamayı düşünün. Aksi takdirde, bir çorba kaşığı deniz, kaya veya sofra tuzu alıp bir kase içinde suya karıştırın.

Taşınızın tamamen suya daldığından emin olun ve birkaç saat ile birkaç gün boyunca ıslanmasına izin verin. Tamamlandığında durulayın ve kurulayın.

Yaklaşık süre: 48 saate kadar

Bu yöntem kuvars ve ametist gibi sert taşlar için kullanılmalıdır.

Yumuşak, gözenekli veya malakit, selenit, halit, kalsit, lepidolit ve angelit gibi eser metaller içeren taşlar için kullanılmamalıdır.

3. Esmer pirinç

Bu yöntem aynı zamanda güvenli ve kapalı bir ortamda olumsuzlukları ortaya çıkarmak için de kullanılabilir. Özellikle siyah turmalin gibi koruyucu taşlar için faydalıdır.

Bunu yapmak için, bir kaseyi kuru esmer pirinçle doldurun ve taşınızı altına gömün. Pirincin yok etmeye çalıştığınız enerjiyi emdiği söylendiği için kristal temizleme işleminden hemen sonra pirinci atın.

Yaklaşık süre: 24 saat

Herhangi bir taş için bu metot kullanılanılabilir.

4. Doğal ışık

Temizlik ritüeli genellikle güneş veya ay döngüsündeki belirli noktaların etrafında toplansa da, kristalinizi istediğiniz zaman temizlemek ve şarj etmek için yerleştirebilirsiniz.

Taşınızı gün batımından önce çıkarın ve 11: 00’den önce almayı planlayın. Bu, taşınızın hem ayın hem de güneşin ışığında yıkanarak temizlenmesini sağlayacaktır.

Doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalmak taşın yüzeyini bozabilir, bu nedenle sabah geri aldığınızdan emin olun.

Mümkünse, kristalinizi doğrudan toprağa yerleştirin. Bu, daha fazla temizlenmesine izin verecektir. Nereye koyarsanız koyun, insanlar veya yoldan geçen hayvanlar tarafından rahatsız edilmeyeceklerinden emin olun.

Daha sonra, kir ve kalıntıları gidermek için taşı hızlı bir şekilde durulayın. Kurulayın.

Yaklaşık süre: 10 ila 12 saat

Çoğu antik kristal için bu yöntemi kullanmakta bir sakınca yoktur.

Güneş ışığında ametist gibi canlı taşlar; sert hava koşullarından zarar görebilecek selestit, halit ve selenit gibi yumuşak kristaller için kullanmayın.

5. Adaçayı

Adaçayı, çok sayıda iyileştirici özelliğe sahip kutsal bir bitkidir. Taşınızı arındırmanın uyumsuz titreşimleri temizlediği ve doğal enerjisini geri kazandığı söylenir.

İhtiyaç duyacağınız şeyler:

Ateşe dayanıklı bir kase

Çakmak veya kibrit

Gevşek veya sıkı halde yapılan adaçayı demeti

Dışarıda arındırma yapamıyorsanız, açık bir pencerenin yakınında olduğunuzdan emin olun. Bu, dumanın ve negatif enerjinin dağılmasına izin verecektir.

Hazır olduğunuzda, adaçayı demetinin ucunu alevle tutuşturun. Adaçayını sık kullanmadığınız elinizle ve kristal taşınızı diğer sık kullandığınız elinizle tutun. Kristali elinizle sıkıca kavrayın ve adaçayı tütsü dumanı içerisinden geçirin.

Dumanın kristali yaklaşık 30 saniye sarmasına izin verin. Son temizliğinizden bu yana biraz zaman geçtiyse veya kristalin çok lekelendiğini hissediyorsanız, 30 saniye daha arındırmaya devam edin.

Yaklaşık süre: her taş için yaklaşık 30 ila 60 saniye.

Herhangi bir kristal taş için bu yöntem faydalı olabilir.

6. Ses

Ses kullanarak arındırma, tek bir perde veya tonun bir kristali yıkamasına izin vererek onu tonla aynı titreşime getirir.

Bu, ilahiler, şarkı yapılan kaseler, akort çatalı ve hatta güzel bir zil kullanılarak gerçekleştirilebilir. Yayılan ses, titreşimin taşı tamamen sarması için yeterince yüksek olduğu sürece, sesin hangi anahtar olduğu önemli değildir.

Bu yöntem, kolayca sayılamayan veya taşınamayan büyük kristal koleksiyonuna sahip koleksiyoncular için idealdir.

Yaklaşık süre: 5 ile 10 dakika

Şunun için kullanın: Herhangi bir kristal.

7. Daha büyük bir taş kullanmak

Büyük kuvars kümeleri, ametist jeotları ve selenit levhaları, daha küçük kristalleri temizlemek için harika araçlar olabilir.

Taşınızı doğrudan bu taşlardan herhangi birinin içine veya üstüne yerleştirin. Daha büyük taşın titreşimlerinin, yerleştirilen taşta bulunan uyumsuz enerjileri ortadan kaldırdığı düşünülüyor.

Yaklaşık süre: 24 saat

Herhangi bir taş için bu yöntem yarar sağlayabilir.

8. Daha küçük taşlar kullanmak

Carnelian, berrak kuvars ve hematit kristalleri için de genel bir temizleme etkisine sahip olduğu söyleniyor.

Bu taşlar tipik olarak daha küçük olduğundan, diğer taşları başarılı bir şekilde temizlemek için elinizde birden fazla taş bulundurmanız gerekebilir.

Temizleme taşlarını küçük bir kaseye yerleştirin ve arındırılmış hale getirmek istediğiniz taşı üstüne yerleştirin.

Yaklaşık süre: 24 saat

İstediğiniz herhangi bir taş için bu yöntem ile arındırmak tavsiye edilir.

9. Nefes

Nefes çalışması da etkili bir temizlik yöntemi olabilir.

Başlamak için taşı sık kullandığınız elinizde tutun. Bir an niyetinize odaklanın ve burun deliklerinizden derin nefes alın.

Taşı yüzünüze yaklaştırın ve taşı en yüksek titreşimine getirmek için burundan taşın üzerine kısa ve kuvvetli nefesler verin.

Yaklaşık süre: taş başına yaklaşık 30 saniye

Küçük kristaller için kullanılabilir.

10. Görselleştirme

Bu, taşları temizlemenin en güvenli yolu olarak kabul edilmekle birlikte, bazıları için göz korkutucu olabilir. Benlik duygunuzla ne kadar uyumlu olursanız, enerjinizi eski haline getirmek istediğiniz taşa yönlendirmek o kadar kolay olabilir.

Enerjinizi hizalamak ve iyileştirmek için birkaç dakikanızı ayırın, ardından taşınızı alın ve ellerinizin beyaz, parlak bir ışıkla dolduğunu hayal edin.

Bu ışığın taşı çevrelediğini görün ve ellerinizde daha da parlak şekilde büyüdüğünü hissedin. Taştan çıkan kirleri gözünüzde canlandırın, taşın yenilenmiş bir amaçla daha parlak olarak parladığını betimleyin.

Taşın enerjisinde bir değişim hissedene kadar bu imgelemeye devam edin.

Yaklaşık süre: taş başına ortalama 1 dakika

Herhangi bir kristal için betimleme ile arındırma yöntemi çok faydalı sonuçlar verir.

Kristalinizi nasıl programlayabilirsiniz?

Kristallerin doğuştan gelen iyileştirici özelliklere sahip olduğu söylense de, taşınız için bir niyet belirlemek amacıyla zaman ayırmak, onun enerjisiyle bağlantı kurmanıza ve kendi amaç duygunuzu geri kazanmanıza yardımcı olabilir.

Meditasyon yaparken veya üçüncü gözünüze odaklanırken taşı elinizde tutarak kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Ayrıca arkaya yaslanıp taşı ilgili çakraya veya çalışmak istediğiniz vücut bölgesine koymak yararlı olabilir.

Taşın enerjisinin kendi enerjinizle birleştiğini hayal edin. Taşla, sessizce veya sözlü olarak, konuşun ve mevcut çabanız üzerinde çalışırken kristal taşınızdan yardım isteyin.

Kristale varlığı için teşekkür edin, sonra meditasyonda birkaç dakika geçirin.

Kristalinizi nasıl etkinleştirirsiniz?

Taşınız beklenenden daha ağır geliyorsa, parlaklığını ve enerjisini kaybetmiş gibi, biraz enerji yüklemesi faydalı olabilir.

Kristal ile konuşarak, ona şarkı söyleyerek ya da nefesinizle hayati bir yaşam gücü enerjisi göndererek ona kendi enerjinizin bir kısmını yüklemeyi deneyin. Küçük bir etkileşim uzun bir yol kat edebilir!

Dışarıda planlarınız varsa, taşı yanınıza almayı düşünün. Pek çok insan, park veya plajda taşın doğal enerjiyi emmesine izin vermenin güçlü bir etkisi olduğunu fark etmiştir.

Keistali daha enerjik emsalleriyle çevreleyerek bir aktivasyon alanı da oluşturabilirsiniz. Popüler seçenekler arasında yakut, berrak kuvars, apofilit, disten, selenit ve carnelian bulunur.

Doğru olduğunu hissettiğiniz taşları kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz taşların ana kristalinizi tamamen çevrelediklerinden emin olun, böylece titreşimler tamamen dengelenebilir.

Kristaller Hakkında Sık Sorulan Sorular

SSS: Yaygın sorular

Taşlarımı ne sıklıkla temizlemeliyim?

Bir taşı ne kadar sık ​​kullanırsanız, o kadar fazla enerji toplar. İyi bir alışkanlık, tüm taşlarınızı ayda en az bir kez temizlemektir.

Tek bir taş normalden daha sönük hissettiriyorsa, onu arındırın. Zaman konusunda belirli bir süre beklemek zorunda değilsiniz.

Taşları temizlemek için en iyi yöntem nedir?

Size ve uygulamalarınıza hitap eden bir yöntem bulun. Sizin için en iyi olan şey başkası için işe yaramayabilir, bu yüzden neyin doğru olduğuna dikkat edin ve siz karar verin.

Bir taşın temizlendiğini nasıl anlarım?

Keistal dokunulduğunda enerjik ve fiziksel olarak daha hafif hissettirmelidir.

Kristallerim temizlendikten sonra ne yapmalıyım?

Taşlarınızı saklamak için yer seçiminde dikkatli olun ve özel yerler bulun. Mümkünse, doğal şifa enerjisini emebilmeleri amacıyla onları pencerelerin veya bitkilerin yakınında tutun. Aksi takdirde, taşları evinizin, ofisinizin veya başka bir alanın etrafına, niyetinize uygun bir şekilde yerleştirin.

Kristallerimize bakım yapmak kendimize değer vermek kendimize bakmak demektir. Yaşamlarımız ve niyetlerimizle uyumsuz olan enerjinin bu sayede huzurlu ve iyileştirici bir şekilde bizi terk etmesine izin vermiş oluruz.

Bu küçük önlemleri almak, kristal taşlar, kendimiz ve başkalarıyla olan ilişkilerimiz konusunda daha dikkatli olmamızı sağlar.

More from author

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İlginizi Çekebilir

Advertisment

En Çok Görüntülenenler

Astroloji nedir?

Astroloji, uzaktaki kozmik nesnelerin, genellikle yıldızların ve gezegenlerin insan yaşamları üzerindeki etkisinin incelenmesi bilimidir. Güneşin, yıldızların, ayın ve gezegenlerin insanın doğum sırasındaki konumlarının (görünüşleri...

Tütsü Nedir?

Tütsü Nedir? Yararları, Kullanım Şekli, Tarihi ve Sağlık Üzerine Etkileri İçindekiler     Tütsü nedir?    Popüler Tütsü Çeşitleri    Tütsü Yakmanın Tarihçesi ve Faydaları    Tütsü Kullanmak Ruhsal Olarak Ne İşe Yarar?    Tütsü Nasıl...

Adaçayı Yakmanın 11 Faydası

Adaçayı Yakmanın 11 Faydası, Nasıl Başlanır ve Daha Fazlası İçindekiler ArındırıcıSemptom rahatlamasıManeviyatNegatifliği serbest bırakınNesneleri temizleyin veya şarj edinRuh hali güçlendiriciStres gidermeUyku kalitesiBeyin güçlendiriciEnerji yükselticiAromaterapi Neye ihtiyacın var? Hazırlık 3...

Want to stay up to date with the latest news?

We would love to hear from you! Please fill in your details and we will stay in touch. It's that simple!